BetClan Live Resultater

Live Resultater
2021-10-27
Wednesday

argentina
FT Ferro 6 - 0 San Telmo
armenia
12:30 Gandzasar - Urartu 2
armenia
FT Alashkert 0 - 0 Noah
FT BKMA 2 - 3 Ararat-Armenia
36´ Pyunik Yerevan 1 - 0 Noravank
asia
FT Bangladesh U23 0 - 1 Kuwait U23
FT Chinese Taipei U23 0 - 1 Vietnam U23
Cancl. Australia U23 ? - ? Brunei U23
FT Kyrgyzstan U23 0 - 1 Oman U23
17:30 India U23 - United Arab Emirates U23
austria
17:00 Floridsdorfer AC - Kapfenberg
17:00 Sturm Graz - Ried
18:00 BW Linz - Hartberg
18:00 St. Polten - Salzburg
azerbaijan
FT SumQayit 2 1 - 0 Keshla 2
FT Kapaz 2 - 2 Neftci Baku 2
11:30 Qarabag 2 - Turan
FT Qarabag 2 1 - 1 Turan
belarus
17:30 FC Gomel - Shakhtyor Soligorsk
belgium
19:00 Charleroi - Lommel SK
19:00 Dender - Eupen
19:00 Gent - Belisia Bilzen
19:00 Knokke - Kortrijk
19:00 Saint Eloois - Genk
19:00 Seraing - St. Truiden
19:30 Francs Borains - Beerschot VA
19:45 Club Brugge KV - Deinze
19:45 Lierse K. - Leuven
19:45 RAAL La Louviere - Anderlecht
bolivia
20:00 Always Ready - Independiente Petroleros
23:15 Tomayapo - San Jose
bosnia_and_herzegovina
Pen. Sloboda 1 - 1 Zrinjski
Pen. Gradacac 1 - 1 Posusje
FT Leotar 1 - 2 Borac Banja Luka
FT Omarska 0 - 1 Igman K.
FT Radnik Bijeljina 0 - 1 Siroki Brijeg
49´ Zeljeznicar 1 - 3 Tuzla City
5´ FK Sarajevo 0 - 0 Ljubic Prnjavor
brazil
21:00 Gremio U23 - Ceara U23
brazil
FT Botafogo PB 1 - 1 Vitoria
FT Floresta EC 0 - 0 Ferroviario
19:30 Souza PB - ABC
brazil
Pen. Piracicaba 1 - 1 Sao Caetano
FT Portuguesa 1 - 2 Votuporanguense
23:00 Botafogo SP - Noroeste
23:00 Sao Bernardo - EC Sao Bernardo
brazil
23:00 Bahia - Ceara
23:00 Santos - Fluminense
brazil
FT Goias 1 - 1 Botafogo RJ
bulgaria
FT Slavia Sofia 1 - 0 Pirin Blagoevgrad
17:00 Beroe - Cherno More
bulgaria
FT Levski Lom 1 - 2 CSKA 1948 Sofia II
canada
FT Valour 3 - 0 HFX Wanderers
FT Pacific FC 5 - 1 Edmonton
chile
38´ Barnechea 0 - 0 San Marcos de Arica
colombia
FT Petrolera 3 - 0 Ind. Medellin
FT Pereira 1 - 1 Bucaramanga
22:00 La Equidad - Aguilas
costarica
21:00 Carmelita - Municipal Garabito
costarica
FT Guadalupe 1 - 1 Cartagines
21:00 ADR Jicaral - Saprissa
21:00 Grecia - Alajuelense
croatia
17:00 Karlovac - Vrapce
croatia
FT Bijelo Brdo 2 - 3 D. Zagreb
FT Gorica 2 - 0 Zdralovi
FT Rudar Labin 2 - 3 Istra 1961
5´ Varazdin 0 - 0 Lok. Zagreb
czech
18:00 Slavia Prague - Sigma Olomouc
czech
Postp. Slovacko - Karvina
FT Mlada Boleslav 2 - 0 Plzen
50´ Ostrava 0 - 1 Hradec Kralove
34´ Teplice 0 - 1 Sparta Prague
denmark
FT Middelfart 0 - 4 Randers FC
17:00 Nordsjaelland - Odense
18:45 Aarhus - Sonderjyske
dr_congo
FT AC Rangers 1 - 0 Etoile de Kivu
FT Don Bosco 0 - 3 Mazembe
FT Groupe Bazano 1 - 2 Lubumbashi Sport
49´ Motema Pembe 0 - 1 AS Vita Club
egypt
5´ Pyramids 0 - 0 Misr Lel Makkasa
19:00 El Ismaily - Al Ahly
england
19:45 Burnley - Tottenham
19:45 Leicester - Brighton
19:45 Preston - Liverpool
19:45 Stoke - Brentford
19:45 West Ham - Manchester City
estonia
17:00 Flora - Tammeka
finland
2´ HJK 0 - 0 HIFK
6´ Ilves 0 - 0 Inter Turku
6´ SJK 0 - 0 KuPS
6´ Honka 0 - 0 AC Oulu
6´ KTP 0 - 0 Haka
4´ Mariehamn 0 - 0 Lahti
france
20:00 Nice - Marseille
france
18:00 Stade Briochin - Bastia-Borgo
germany
17:30 Bayer Leverkusen - Karlsruher SC
17:30 Bochum - Augsburg
17:30 Mannheim - Union Berlin
17:30 SG Dynamo Dresden - St. Pauli
19:45 B. Monchengladbach - Bayern Munich
19:45 Hannover - Dusseldorf
19:45 Regensburg - Hansa Rostock
19:45 Stuttgart - FC Koln
germany
17:30 Bautzen - Krieschow
germany
18:00 Grossaspach - FC 08 Homburg
18:00 Steinbach Haiger - Elversberg
germany
FT Koln II 2 - 3 Rodinghausen
18:30 Dusseldorf II - RW Essen
18:30 Lotte - Oberhausen
gibraltar
19:45 Manchester 62 - Europa FC
greece
FT Lefkimmi 1 - 2 Agios Nikolaos
FT Ilioupoli 0 - 3 Lamia
FT Xanthi FC 1 - 2 Ionikos
65´ Panserraikos 1 - 2 Volos
17:00 Atromitos - Panathinaikos
19:30 Panachaiki - Panetolikos
guatemala
28´ Santa Lucia 2 - 0 Solola
17:00 Coban Imperial - Comunicaciones
18:00 Malacateco - Iztapa
19:30 Municipal - Xelaju
22:00 Guastatoya - Nueva Concepcion
honduras
22:00 Real Sociedad - UPNFM
hungary
FT ESMTK Budapest 2 - 4 Bekescsaba 1912
FT Jaszberenyi 0 - 1 Vasas
AET Nagykanizsa 1 - 0 Tatabanya
FT Szegedi 0 - 2 Cegledi
FT Tokol 0 - 7 Ferencvaros
36´ Gyor 0 - 0 Puskas Academy
36´ Kisvarda 2 - 0 MTK Budapest
17:00 Budafoki - Ujpest
17:00 Csakvari - Pecsi MFC
17:00 Haladas - Gyirmot
17:00 Kecskemeti TE - Debrecen
17:00 Szeged - Mezokovesd-Zsory
18:30 Zalaegerszegi - Honved
indonesia
FT Bhayangkara Solo 2 - 1 Borneo
FT Persiraja Aceh 1 - 2 Madura United
FT Arema FC 2 - 2 Persita
90´ PSS Sleman 0 - 2 Bali United
indonesia
FT PSBS Biak Numfor 2 - 0 Persewar Waropen
FT Muba United 0 - 0 PSPS Riau
iran
47´ Aluminium Arak 0 - 0 Foolad
46´ Persepolis 1 - 0 Nassaji Mazandaran
israel
18:00 Hapoel Petah Tikva - Hapoel Bnei Ar ara Ara
italy
17:30 Juventus - Sassuolo
17:30 Sampdoria - Atalanta
17:30 Udinese - Verona
19:45 Cagliari - AS Roma
19:45 Empoli - Inter
19:45 Lazio - Fiorentina
italy
17:00 Cosenza - Ternana
19:30 L.R. Vicenza - Monza
italy
19:30 Piacenza - Juventus U23
japan
FT Kawasaki Frontale 3 - 1 Kashima Antlers
FT Nagoya Grampus 0 - 3 Cerezo Osaka
FT Gamba Osaka 0 - 2 Urawa Reds
FT Iwata 0 - 2 Oita Trinita
kazakhstan
FT Shakhtar Karagandy 3 - 1 Taraz
FT Kaisar Kyzylorda 0 - 2 K. Almaty
kenya
FT Kariobangi Sharks 0 - 2 Gor Mahia
FT Tusker 1 - 2 Talanta FC
latvia
FT BFC Daugavpils 0 - 3 RFS
Cancl. FK Liepaja ? - ? Noah
FT Valmiera 1 - 1 Riga FC
lithuania
34´ Kauno Zalgiris 0 - 0 FK Panevezys
18:00 Zalgiris - Suduva
mauritania
15:30 Armee - Ksar
17:30 Douane - Madine Trarza
mexico
FT Zacatecas Mineros 3 - 1 Celaya
FT Cancun 2 - 2 Cimarrones de Sonora
23:00 Leones Negros - Tlaxcala
montenegro
FT Bokelj 1 - 2 Sutjeska
FT Decic 2 - 0 OFK Petrovac
FT FK Podgorica 2 - 0 Zeta
Pen. Igalo 0 - 0 Mornar Bar
FT Jezero 1 - 3 Buducnost
FT Kom Podgorica 0 - 1 Iskra
FT Rudar 3 - 0 Arsenal Tivat
FT Titograd 1 - 0 Jedinstvo
morocco
18:15 Jeunesse Sportive Soualem - Berkane
holland
17:45 OSS 20 - Twente
19:00 Achilles Veen - GVV Unitas
19:00 ADO 20 Heemskerk - Barendrecht
19:00 AFC - Heerenveen
19:00 Almere City - G.A. Eagles
19:00 Capelle - Nijmegen
19:00 De Treffers - Rijnsburgse Boys
19:00 GVVV - Sparta Rotterdam
19:00 Harkemase Boys - VV DOVO
19:00 IJsselmeervogels - Excelsior
19:00 Sittard - Oss
19:00 Staphorst - Gemert
19:00 Westlandia - Excelsior Maassluis
20:00 Groningen - Helmond
nicaragua
23:00 Esteli U20 - Juventus Managua U20
norway
17:00 Haugesund - Rosenborg
17:00 Lillestrom - Stabaek
17:00 Mjondalen - Kristiansund
17:00 Sandefjord - Stromsgodset
17:00 Tromso - Odd
19:00 Molde - Bodo/Glimt
pakistan
FT Lyallpur 1 - 0 Humma
14:15 SNGPL - SSGC
poland
FT Pogon Siedlce 0 - 5 Lublin
FT Sleza Wroclaw 1 - 2 Gornik Z.
FT Ol. Grudziadz 3 - 0 Lech Poznan 2
5´ Zaglebie Sosnowiec 0 - 0 Piast Gliwice
18:30 GKS Katowice - Termalica B-B.
19:30 LKS Lodz - Zaglebie
portugal
19:30 Vitoria Guimaraes - Benfica
portugal
16:45 Varzim - Benfica B
romania
36´ Baia Mare 0 - 2 Univ. Craiova
WO FC Voluntari ? - ? FCSB
russia
FT Mashuk 7 - 0 Yessentuki
russia
FT Yenisey 1 - 0 FK Krylya Sovetov Samara
75´ Alania Vladikavkaz 2 - 0 Ufa
HT´ R. Volgograd 1 - 0 Akhmat Grozny
34´ F. Voronezh 0 - 0 Nizhny Novgorod
35´ Kamaz 0 - 0 Ural
6´ Veles Moscow 0 - 0 Arsenal Tula
17:00 Torpedo Moscow - FK Rostov
17:30 Kuban - Krasnodar
18:00 Baltika - Khimki
scotland
19:45 Alloa - Rangers B
scotland
19:45 Dundee FC - Ross County
19:45 Hibernian - Celtic
19:45 Livingston - Dundee Utd
19:45 Motherwell - St. Mirren
19:45 Rangers - Aberdeen
19:45 St Johnstone - Hearts
serbia
FT Graficar Beograd 0 - 2 Sremska Mitrovica
serbia
FT Novi Pazar 1 - 0 Buducnost Dobanovci
FT Sloga Pozega 0 - 1 Rad Beograd
Pen. Backa 1 - 1 Proleter
FT Loznica 1 - 0 Cukaricki
FT Radnicki Beograd 2 - 1 FK Vozdovac
FT Radnicki Nis 1 - 0 Din. Vranje
FT Zeleznicar Pancevo 0 - 1 Napredak
FT Zlatibor Cajetina 0 - 4 TSC Backa Topola
FT Javor 2 - 1 Macva
78´ Sp. Subotica 1 - 1 Dubocica
77´ Vojvodina 4 - 1 Jagodina
Postp. FK Indjija - Crvena zvezda
35´ Mladost 0 - 1 Kolubara
serbia
38´ Radnik 1 - 0 Crvena zvezda
slovakia
36´ Skalica 1 - 0 Petrzalka
slovakia
FT Galanta 1 - 2 FK Humenne
FT Sasova 3 - 2 Rovinka
FT SK Bela 0 - 1 Vranov
FT Slavia TU Kosice 0 - 5 Slovan Bratislava
FT TJD Pribelce 0 - 3 Trencin
78´ Ruzomberok 1 - 0 Lipany
slovenia
FT Jadran Dekani 1 - 2 ND Gorica
slovenia
Break´ Radomlje 0 - 0 Celje
37´ Mura 0 - 1 Bravo
19:15 O. Ljubljana - Koper
southafrica
FT Cape Town All Stars 1 - 0 Black Leopards
14:30 Free State Stars - Uthongathi
90´ Platinum City 5 - 1 Hungry Lions
FT Pretoria U. 4 - 2 Cape Town Spurs
89´ Tshakhuma 0 - 1 TS Sporting
southafrica
Postp. Baroka - Mamelodi Sundowns
FT Stellenbosch 1 - 0 Marumo Gallants
4´ Sekhukhune 0 - 0 AmaZulu
south_korea
FT Gangwon 0 - 1 Daegu
FT Ulsan Hyundai 1 - 2 Jeonnam
spain
49´ Ebro 0 - 0 Lleida
18:00 Guijuelo - Moralo
18:00 Racing Santander - Leioa
19:30 Xerez CD - Cordoba
spain
18:00 Mallorca - Sevilla
18:00 Rayo Vallecano - Barcelona
19:00 Betis - Valencia
20:30 Real Madrid - Osasuna
spain
15:45 EI San Martin - Basico Urraca
sweden
18:00 Kalmar - Varbergs
18:00 Malmo FF - AIK
18:00 Ostersunds - Hacken
18:00 Sirius - Hammarby
switzerland
18:00 Etoile-Carouge - Basel
18:00 Lugano - Young Boys
18:30 Chiasso - St. Gallen
19:00 Thun - Servette
19:15 Schaffhausen - Luzern
tunisia
16:30 Esperance Tunis - Sfaxien
turkey
FT 24 Erzincanspor 1 - 3 52 Orduspor
FT Corum 0 - 2 Arnavutkoy Bl.
Pen. H.Trabzon 0 - 0 Duzcespor
AET Kocaelispor 2 - 0 Bayburt
FT Vanspor FK 1 - 0 Zonguldak
FT Turgutluspor 1 - 2 Mardin BB
AET Ankara Demirspor 2 - 1 Yomraspor
FT Etimesgut 0 - 1 Kahta
Pen. Keciorengucu 0 - 0 Agri 1970
FT Kirsehir Belediyespor 3 - 2 Darica Genclerbirligi
FT Serik Belediyespor 7 - 0 Pazarspor
FT Afjet Afyonspor 3 - 1 Sivas Belediyespor
FT Ankaraspor 2 - 0 Inegolspor
FT Balikesirspor 0 - 2 Kestel
FT Bandirmaspor 2 - 0 Cankaya FK
AET Bodrumspor 3 - 1 Isparta 32 Spor
Pen. Denizlispor 1 - 1 Sile Yildizspor
FT Eskisehirspor 0 - 2 Igdir FK
FT Istanbulspor AS 5 - 0 Ergene Velimese
FT Karacabey Belediyespor 1 - 2 Sanliurfaspor
FT Kirklarelispor 0 - 1 Osmaniyespor
FT Manisa FK 1 - 0 Fatsa Belediyespor
FT Menemenspor 1 - 0 Karsiyaka
FT Sariyer 2 - 0 Edirnespor
Pen. Usakspor 1 - 1 Nevsehirspor
Pen. Erzurum BB 0 - 0 Nazillispor
34´ Bursaspor 4 - 1 Ceyhanspor
18:45 Kayserispor - Hopaspor
usa
FT Los Angeles FC 3 - 0 Seattle Sounders
usa
FT Hartford Athletic 2 - 0 Charleston
22:30 Charlotte Independ. - Loudoun
uganda
FT Busoga 0 - 1 Kampala City
ukraine
FT Veres-Rivne 1 - 3 Vorskla Poltava
79´ Mariupol 0 - 2 Dyn. Kyiv
17:30 Ch. Odessa - Shakhtar Donetsk
uruguay
Postp. Central Esp. - Racing Montevideo
21:15 Rocha - Uruguay Montevideo
23:45 Danubio - Rampla Juniors
venezuela
20:00 Academia Rey - Titanes
20:00 Atletico La Cruz - Fundacion AIFI
22:00 Urena - Local Andina
world
FT Canada W 1 - 0 New Zealand W
FT USA W 6 - 0 South Korea W
England EFL Cup
Time: 19:45Dato: 2021-10-27
West Ham West HamvsMan City Man City
England EFL Cup
Time: 19:45Dato: 2021-10-27
Leicester LeicestervsBrighton Brighton
England EFL Cup
Time: 19:45Dato: 2021-10-27
Burnley BurnleyvsTottenham Tottenham
England EFL Cup
Time: 19:45Dato: 2021-10-27
Preston PrestonvsLiverpool Liverpool
Italy Serie A
Time: 17:30Dato: 2021-10-27
Juventus JuventusvsSassuolo Sassuolo
Italy Serie A
Time: 19:45Dato: 2021-10-27
Empoli EmpolivsInter Milan Inter Milan
Spain Primera Liga
Time: 20:30Dato: 2021-10-27
Real Madrid Real MadridvsOsasuna Osasuna
Spain Primera Liga
Time: 18:00Dato: 2021-10-27
Rayo Vallecano Rayo VallecanovsBarcelona Barcelona
Germany DFB Pokal
Time: 19:45Dato: 2021-10-27
Borussia Mgladbach Borussia MgladbachvsBayern Munich Bayern Munich
Italy Serie A
Time: 19:45Dato: 2021-10-27
Cagliari CagliarivsRoma Roma
Italy Serie A
Time: 17:30Dato: 2021-10-27
Udinese UdinesevsVerona Verona
Spain Primera Liga
Time: 19:00Dato: 2021-10-27
Real Betis Real BetisvsValencia Valencia
Italy Serie A
Time: 19:45Dato: 2021-10-27
Lazio LaziovsFiorentina Fiorentina
Spain Primera Liga
Time: 18:00Dato: 2021-10-27
Mallorca MallorcavsSevilla Sevilla
Italy Serie A
Time: 17:30Dato: 2021-10-27
Sampdoria SampdoriavsAtalanta Atalanta
Finland Veikkausliiga
Time: 16:30Dato: 2021-10-27
SJK SJKvsKuPS Kuopio KuPS Kuopio
Scotland Premiership
Time: 19:45Dato: 2021-10-27
St Johnstone St JohnstonevsHearts Hearts
Scotland Premiership
Time: 19:45Dato: 2021-10-27
Rangers RangersvsAberdeen Aberdeen
Scotland Premiership
Time: 19:45Dato: 2021-10-27
Hibernian HibernianvsCeltic Celtic
Scotland Premiership
Time: 19:45Dato: 2021-10-27
Motherwell MotherwellvsSt Mirren St Mirren
Germany DFB Pokal
Time: 19:45Dato: 2021-10-27
Hannover 96 Hannover 96vsFortuna Dusseldorf Fortuna Dusseldorf

Dette websted bruger cookies til at forbedre din brugeroplevelse. Hvis du fortsætter på dette websted, giver du dit samtykke til vores brug af cookies.