BetClan Live Resultater

Live Resultater
2020-07-11
Saturday

albania
 16:30  Burreli - Dinamo Tirana
 16:30  Egnatia Rrogozhine - Koplik
albania
 16:45  Laci - Luftetari Gjirokastra
 19:45  Kukesi - Teuta
 19:45  Skenderbeu - Vllaznia
armenia
 Cancl.  Ararat-Armenia 2 ? - ? Ararat Yerevan 2
 Cancl.  Dilijan ? - ? Lokomotiv Yerevan
 Cancl.  Lernayin Artsakh ? - ? Aragats
 Cancl.  Pyunik Yerevan II ? - ? BKMA
australia
 Cancl.  Queensland Lions ? - ? Magpies Crusaders
australia
 FT  Croydon Kings 2 - 1 Modbury Jets
 FT  Adelaide Raiders 2 - 0 Adelaide Olympic
 Postp.  Adelaide U21 - Adelaide City
 FT  Blue Eagles 0 - 0 Adelaide Comets
 FT  Para 0 - 0 NE Metrostars
 48´  Campbelltown City 1 - 1 Cumberland Utd.
australia
 FT  Armadale 2 - 1 Balcatta
 FT  Cockburn City 4 - 2 Bayswater
 FT  Inglewood Utd 2 - 1 ECU Joondalup
 FT  Perth Glory U21 5 - 0 Rockingham City
 FT  Perth SC 0 - 2 Floreat Athena
 FT  Sorrento 0 - 3 Gwelup Croatia SC
austria
 13:30  A. Lustenau - Vorwarts Steyr
 14:00  FC Juniors - Dornbirn
 19:25  Grazer - Kapfenberg
austria
 16:00  Austria Vienna - Hartberg
belarus
 12:30  Stanles Pinsk - Kronon Stolbtsy
 15:00  Baranovici - Meliorator Zhitkovichi
 15:00  Ostrovets - Brest Malorita
 16:00  BGU Minsk - Molodechno
 16:00  Pershiy Region - Ivatsevichi
belarus
 14:30  Belshina - Zhodino
 16:30  BATE - Slavia Mozyr
 18:30  Shakhtyor Soligorsk - Gorodeja
belarus
 11:30  Vitebsk 2 - Neman 2
 12:00  Energetik-BGU 2 - Rukh Brest 2
bulgaria
 18:00  Cherno More - Botev Plovdiv
burundi
 14:00  Rukinzo - Musongati
croatia
 17:55  Zapresic - Rijeka
 20:05  Osijek - Istra 1961
czech
 16:00  Dukla Prague - Varnsdorf
 16:00  FK Pardubice - Vysehrad
 16:00  Lisen - Trinec
 16:00  Prostejov - Brno
 16:00  Sokolov - Chrudim
 16:00  Usti nad Labem - Zizkov
 16:00  Vitkovice - Hradec Kralove
 16:00  Vlasim - Jihlava
denmark
 13:00  Nykobing - Koge
 15:00  Kolding IF - Hvidovre
denmark
 17:00  Randers FC - Odense
england
 12:30  Charlton - Reading
 12:30  Derby - Brentford
 15:00  Barnsley - Wigan
 15:00  Blackburn - West Brom
 15:00  Hull - Millwall
 15:00  Middlesbrough - Bristol City
 15:00  Preston - Nottingham
 15:00  QPR - Sheffield Wed
england
 12:30  Norwich - West Ham
 12:30  Watford - Newcastle
 15:00  Liverpool - Burnley
 17:30  Sheffield Utd - Chelsea
 20:00  Brighton - Manchester City
estonia
 17:00  JK Jarve - Parnu JK Vaprus
estonia
 9´  Tulevik 0 - 0 Narva
 14:00  Flora - Paide
 17:00  Kuressaare - Tammeka
finland
 12:00  PK-35 Helsinki W - Aland Utd W
 13:00  Honka W - Jypk W
 13:00  Ilves W - KuPS W
 14:00  HJK W - TPS W
finland
 15:00  Inter Turku - Ilves
finland
 14:00  KTP - MuSa
 14:30  VPS - MyPa
 15:00  AC Kajaani - Gnistan
 15:00  AC Oulu - SJK Akatemia
 15:00  KPV Kokkola - Ekenas
georgia
 18:00  Dila Gori - Merani Tbilisi
germany
 17:15  Ingolstadt - Nurnberg
greece
 17:15  Lamia - AEL Larissa
 17:15  Panionios - Panetolikos
 17:15  Volos - Atromitos
 17:15  Xanthi FC - Asteras Tripolis
 19:30  OFI Crete - Aris
iceland
 15:00  Dalvik/Reynir - Vidir
 15:00  Haukar - Kordrengir
 15:00  Kari - IR Reykjavik
 15:00  Selfoss - Fjardabyggd
 15:00  Volsungur - Throttur Vogar
 17:00  Njardvik - Fjallabyggd
iceland
 15:00  Fram - Leiknir
 15:00  Magni - Olafsvik
iran
 17:00  Shahr Khodrou - Saipa
 17:15  Sepahan - Pars Janoobi Jam
 17:30  Esteghlal F.C. - Tractor
 Postp.  Foolad - Naft M.I.S
 17:30  Paykan - Gol Gohar
 17:30  Sanat Naft - Nassaji Mazandaran
italy
 16:15  Lazio - Sassuolo
 18:30  Brescia - AS Roma
 20:45  Juventus - Atalanta
japan
 6´  Kawasaki Frontale 0 - 0 Kashiwa
 6´  Oita 0 - 1 Kobe
japan
 48´  Kofu 2 - 0 Kanazawa
 48´  Albirex Niigata 1 - 0 Yamaga
 35´  Kyoto 1 - 0 Avispa Fukuoka
 36´  Ryukyu 0 - 1 Tokushima
 6´  Chiba 0 - 0 Tochigi
 6´  Iwata 0 - 0 Renofa Yamaguchi
 6´  Kusatsu 0 - 0 Machida
 6´  Montedio Yamagata 0 - 0 Mito
 6´  Omiya Ardija 1 - 0 Verdy
 6´  V-Varen Nagasaki 0 - 0 Ehime
japan
 FT  Vanraure 0 - 2 Blaublitz
 FT  Fukushima Utd 1 - 1 Grulla Morioka
 FT  Imabari 1 - 1 Kagoshima Utd
 FT  Fujieda MYFC 5 - 2 YSCC
 FT  Sagamihara 0 - 0 Nagano
 48´  Gifu 0 - 1 Kamatamare
 36´  Toyama 0 - 0 Azul Claro Numazu
 6´  Kumamoto 0 - 0 C-Osaka U23
lithuania
 13:00  Kauno Zalgiris - Banga
 16:00  FK Panevezys - Riteriai
lithuania
 9´  BFA Vilnius 0 - 0 Dziugas Telsiai
 9´  Hegelmann Litauen 0 - 0 Nevezis Kedainiai
 15:00  Minija - Dainava Alytus
moldova
 16:00  Floresti - Petrocub
 18:30  Sheriff Tiraspol - Codru Lozova
norway
 17:00  Haugesund - Molde
 19:30  Rosenborg - Stromsgodset
poland
 11:45  GKS Jastrzebie - Podbeskidzie
 14:10  Tychy - Puszcza
 16:45  Stomil Olsztyn - Legnica
poland
 16:30  Legia - Cracovia
poland
 14:00  Arka Gdynia - LKS Lodz
 19:00  Wisla - Korona Kielce
portugal
 19:15  Belenenses - Moreirense
romania
 13:00  Viitorul Constanta - Academica Clinceni
 15:30  FC Hermannstadt - FC Voluntari
romania
 18:15  Petrolul - FC Rapid Bucuresti
russia
 14:00  Arsenal Tula - Tambov
 16:30  Akhmat Grozny - Zenit
 18:30  Sochi - Spartak Moscow
slovakia
 16:00  Dubnica - Banska Bystrica
slovakia
 17:00  Ruzomberok - Dun. Streda
 17:00  Slovan Bratislava - Trnava
 17:00  Zilina - Michalovce
 17:00  Pohronie - Senica
 17:00  Trencin - Nitra
 17:00  Z. Moravce - Sered
slovenia
 19:00  Domzale - Bravo
south_korea
 9´  Incheon 0 - 0 Sangju Sangmu
 9´  Jeonbuk 0 - 1 Seongnam
 9´  Pohang 0 - 0 Suwon Bluewings
south_korea
 8´  Gyeongnam 0 - 0 Seoul E.
 3´  Suwon City 0 - 0 Asan
south_korea
 FT  Jeonju Citizen 1 - 3 Changwon
 FT  Chuncheon 2 - 3 Pyeongtaek Citizen
 FT  Gyeongju Citizen 0 - 1 Busan Kyotong
 FT  Yangju 0 - 2 Cheongju
 7´  Cheonan City 0 - 0 Daejeon Korail
 7´  Gangneung 0 - 0 Gimhae
 7´  Mokpo City 0 - 0 Gimpo C.
spain
 16:00  Osasuna - Celta Vigo
 18:30  Valladolid - Barcelona
 21:00  Atl. Madrid - Betis
spain
 16:00  Racing Santander - Huesca
 18:30  Las Palmas - Mirandes
 20:45  Cadiz CF - Fuenlabrada
sweden
 14:00  Falkenbergs - Ostersunds
 14:00  Hammarby - Sirius
sweden
 12:00  Orebro Syr. - Gefle
 12:00  Vasalunds - Taby
 13:00  Frej - Nykopings
 13:00  IFK Lulea - Karlslunds
 13:00  Team TG FF - Karlstad
 15:00  Sandvikens - Sollentuna
 15:00  Sylvia - IFK Berga
sweden
 10´  Qviding 0 - 1 Assyriska IK
 13:00  Lunds - Tvaakers
 14:00  Karlskrona - Linkoping City
 14:00  Motala - Landskrona
 14:00  Oskarshamns - Trollhattan
 14:00  Skovde AIK - Lindome
 14:00  Torns - Utsiktens
 14:00  Varnamo - Eskilsminne
sweden
 16:30  Jonkopings - Degerfors
 16:30  Orgryte - Sundsvall
switzerland
 17:15  Chiasso - Kriens
 19:30  Aarau - Winterthur
switzerland
 Postp.  Zurich - Sion
 19:30  Basel - Young Boys
taiwan
 FT  Taoyuan W 0 - 0 Taipei Bear W
 FT  Kaohsiung W 0 - 0 New Taipei W
 78´  Hualien W 4 - 2 Taichung Blue W
tajikistan
 13:30  Istaravshan - CSKA Pomir Dushanbe
 13:30  Kuktosh - Faizkand
 13:30  Regar-TadAZ - Khatlon
turkey
 18:00  Balikesirspor - Eskisehirspor
turkey
 19:00  Goztepe - Genclerbirligi
usa
 FT  Seattle Sounders 0 - 0 San Jose Earthquakes
usa
 21:00  Real Monarchs - San Diego Loyal
ukraine
 15:00  Mykolaiv - Obolon Kyiv
 15:00  Prykarpattya - Kremin
 16:00  Hirnyk-Sport - Ahrobiznes Volochysk
 17:00  Volyn Lutsk - Inhulets
 17:30  Ch. Odessa - Rukh Lviv
ukraine
 15:00  Kolos Kovalivka - FK Zorya Luhansk
 17:30  Dnipro-1 - Lviv
vietnam
 8´  Binh Duong 0 - 0 Gia Lai
 12:00  Than Quang Ninh - Ho Chi Minh
 13:15  The Cong - Hai Phong
vietnam
 10´  Binh Phuoc 0 - 0 Ba Ria Vung Tau
 9´  Long An 0 - 1 Dong Thap
world
 09:00  Lok. Sofia - Minyor Pernik
 09:00  Cukaricki - Zvezdara
 FT  Pniowek 1 - 1 Gornik Z. 2
 FT  Snina 3 - 2 Vranov
 Cancl.  Unicov ? - ? Zbrojovka Brno B
 09:30  Reichenau - U. Innsbruck
 83´  Debreceni EAC 0 - 0 Bekescsaba 1912
 FT  Karlovy Vary 2 - 4 Dukla Prague B
 82´  L. Mikulas 4 - 1 Presov
 FT  Szeged 4 - 1 Kecskemeti TE
 56´  Rosice 1 - 2 Blansko
 53´  Vasas 3 - 0 Csakvari
 54´  Bzenec 2 - 1 Znojmo
 54´  Gyirmot 1 - 0 Ajka
 58´  Gyor 0 - 1 Budafoki
 54´  Honved 0 - 0 Siofok
 In Progress´  Hutnik Krakow 1 - 1 Siarka Tarnobrzeg
 60´  Kluczbork 1 - 3 Radomsko
 10:00  Pelikan - Grodzisk M.
 59´  Puchov 1 - 0 Uhersky Brod
 57´  Ruch Chorzow 1 - 1 Brzeg
 61´  Vyskov 2 - 0 Hodonin
 11:00  Kortrijk - Cercle Brugge KSV
 11:00  Anderlecht - St. Truiden
 12:00  Motherwell - Dundee Utd
 12:00  Sandersdorf - Chemie Leipzig
 13:00  Atom Novovoronezh - Kursk
 13:00  Borac Banja Luka - Sp. Subotica
 13:00  Krupa - Napredak
 13:00  Altglienicke - TB Berlin
 13:30  Spijkenisse - ASWH
 14:00  Khimki - Lokomotiv-Kazanka
 14:00  Borec - Pelister
 15:00  Proleter - Sp. Subotica
 15:00  Waregem - Waasland-Beveren
 16:00  Chambly - Boulogne
 Cancl.  Rabotnicki ? - ? Makedonija GP
 16:30  Krasnodar 2 - Akron Togliatti
 17:00  Club Brugge KV - KV Mechelen
 17:00  Cukaricki - Zemun
 17:00  Bischofshofen - Stadl Paura
England Premier League
Time: 17:30Dato: 2020-07-11
Sheff Utd Sheff UtdvsChelsea Chelsea
England Premier League
Time: 20:00Dato: 2020-07-11
Brighton BrightonvsMan City Man City
Italy Serie A
Time: 20:45Dato: 2020-07-11
Juventus JuventusvsAtalanta Atalanta
Spain Primera Liga
Time: 21:00Dato: 2020-07-11
Atletico Madrid Atletico MadridvsReal Betis Real Betis
Spain Primera Liga
Time: 18:30Dato: 2020-07-11
Valladolid ValladolidvsBarcelona Barcelona
England Premier League
Time: 15:00Dato: 2020-07-11
Liverpool LiverpoolvsBurnley Burnley
England Championship
Time: 15:00Dato: 2020-07-11
Middlesbrough MiddlesbroughvsBristol City Bristol City
Spain Primera Liga
Time: 16:00Dato: 2020-07-11
Osasuna OsasunavsCelta Vigo Celta Vigo
England Championship
Time: 12:30Dato: 2020-07-11
Derby DerbyvsBrentford Brentford
England Championship
Time: 15:00Dato: 2020-07-11
Preston PrestonvsNottm Forest Nottm Forest
England Championship
Time: 15:00Dato: 2020-07-11
QPR QPRvsSheff Wed Sheff Wed
England Premier League
Time: 12:30Dato: 2020-07-11
Norwich NorwichvsWest Ham West Ham
Italy Serie A
Time: 16:15Dato: 2020-07-11
Lazio LaziovsSassuolo Sassuolo
England Championship
Time: 12:30Dato: 2020-07-11
Charlton CharltonvsReading Reading
England Championship
Time: 15:00Dato: 2020-07-11
Barnsley BarnsleyvsWigan Wigan
England Championship
Time: 15:00Dato: 2020-07-11
Blackburn BlackburnvsWest Brom West Brom
England Championship
Time: 15:00Dato: 2020-07-11
Hull HullvsMillwall Millwall
England Premier League
Time: 12:30Dato: 2020-07-11
Watford WatfordvsNewcastle Newcastle
Italy Serie A
Time: 18:30Dato: 2020-07-11
Brescia BresciavsRoma Roma
Turkey Super Lig
Time: 19:00Dato: 2020-07-11
Goztepe GoztepevsGenclerbirligi Genclerbirligi
Spain Segunda
Time: 16:00Dato: 2020-07-11
Racing Santander Racing SantandervsHuesca Huesca

Dette websted bruger cookies til at forbedre din brugeroplevelse. Hvis du fortsætter på dette websted, giver du dit samtykke til vores brug af cookies.