BetClan Today´s Football Predictions and Tips

Today´s Predictions

2018-10-20
Saturday

Algeria Division 1
Algeria Division 1
17:00 CS ConstantineCS Constantine 1 Olympique MedeaOlympique Medea   
17:45 CA Bordj Bou ArreridjCA Bordj Bou Arreridj 1 MC AlgerMC Alger   
17:45 MO BejaiaMO Bejaia 1 AS Ain MlilaAS Ain Mlila   
Argentina Superliga
Argentina Superliga
01:15 ColonColon 2 River PlateRiver Plate   
17:15 Godoy CruzGodoy Cruz 1 CA AldosiviCA Aldosivi   
19:30 LanusLanus 1 Patronato ParanaPatronato Parana   
21:45 Boca JuniorsBoca Juniors 1 Rosario CentralRosario Central   
Australia A-League
Australia A-League
09:50 Melbourne VictoryMelbourne Victory 1 Melbourne CityMelbourne City   
Austria 2. Liga
Austria 2. Liga
13:30 FC Wacker Innsbruck IIFC Wacker Innsbruck II 2 SV KapfenbergSV Kapfenberg   
Austria Bundesliga
Austria Bundesliga
16:00 FC SalzburgFC Salzburg 1 FC Wacker InnsbruckFC Wacker Innsbruck   
16:00 LASK LinzLASK Linz 1 SCR AltachSCR Altach   
16:00 HartbergHartberg 2 Rapid ViennaRapid Vienna   
Belarus Premier League
Belarus Premier League
13:00 FC MinskFC Minsk 2 Dinamo MinskDinamo Minsk   
15:00 BATE BorisovBATE Borisov 1 FK GorodeyaFK Gorodeya   
17:00 Shakhter SoligorskShakhter Soligorsk 1 Neman GrodnoNeman Grodno   
Belgium First Division A
Belgium First Division A
17:00 Mouscron-PeruwelzMouscron-Peruwelz 2 Standard LiegeStandard Liege   
19:00 KV KortrijkKV Kortrijk 1 Sint-TruidenseSint-Truidense   
19:00 AntwerpAntwerp 1 LokerenLokeren   
19:30 GenkGenk 1 EupenEupen   
Belgium First Division B
Belgium First Division B
16:00 RoeselareRoeselare 1 Union Saint GilloiseUnion Saint Gilloise   
19:30 TubizeTubize 2 LommelLommel   
Bolivia Clausura
Bolivia Clausura
20:00 Universitario de SucreUniversitario de Sucre 1 Royal Pari FCRoyal Pari FC   
22:15 The StrongestThe Strongest 1 GuabiraGuabira   
Bosnia & Herzegovina Premier Liga
Bosnia & Herzegovina Premier Liga
14:00 FK Tuzla CityFK Tuzla City 1 Mladost Doboj KakanjMladost Doboj Kakanj   
14:00 FK Zvijezda 09FK Zvijezda 09 X GOSK GabelaGOSK Gabela   
14:00 Zrinjski MostarZrinjski Mostar 1 ZeljeznicarZeljeznicar   
16:00 FK SarajevoFK Sarajevo 1 Sloboda TuzlaSloboda Tuzla   
Brazil Serie A
Brazil Serie A
20:00 BotafogoBotafogo 1 BahiaBahia   
20:00 America MGAmerica MG X GremioGremio   
23:00 Sao PauloSao Paulo 1 Atletico ParanaenseAtletico Paranaense   
23:00 Sport RecifeSport Recife 1 Vasco da GamaVasco da Gama   
Brazil Serie B
Brazil Serie B
00:30 Sao BentoSao Bento 1 CriciumaCriciuma   
01:30 Ponte PretaPonte Preta 1 FigueirenseFigueirense   
20:30 AvaiAvai 1 OesteOeste   
20:30 Vila NovaVila Nova 1 EC JuventudeEC Juventude   
20:30 BoaBoa X Guarani SPGuarani SP   
23:00 Fortaleza ECFortaleza EC 1 PaysanduPaysandu   
Bulgaria First League
Bulgaria First League
13:00 Slavia SofiaSlavia Sofia 1 Septemvri SofiaSeptemvri Sofia   
15:15 Botev PlovdivBotev Plovdiv 1 Cherno More VarnaCherno More Varna   
18:00 Ludogorets RazgradLudogorets Razgrad 1 Levski SofiaLevski Sofia   
Chile Primera Division
Chile Primera Division
00:00 Union EspanolaUnion Espanola 1 Deportes TemucoDeportes Temuco   
16:00 OHigginsOHiggins 2 Colo ColoColo Colo   
19:00 Curico UnidoCurico Unido 1 PalestinoPalestino   
21:30 Union La CaleraUnion La Calera 2 HuachipatoHuachipato   
China Division 1
China Division 1
08:30 Beijing EG FCBeijing EG FC 1 Nei Mongol FCNei Mongol FC   
08:30 Heilongjiang Lava SpringHeilongjiang Lava Spring 1 Zhejiang Yiteng FCZhejiang Yiteng FC   
08:30 Zhejiang GreentownZhejiang Greentown 1 Yanbian Fude FCYanbian Fude FC   
08:30 Liaoning KaixinLiaoning Kaixin 1 Shanghai ShenxinShanghai Shenxin   
08:30 Meizhou Meixian TechandMeizhou Meixian Techand 1 Qingdao HuanghaiQingdao Huanghai   
China Super League
China Super League
12:35 Guizhou Hengfeng ZhichengGuizhou Hengfeng Zhicheng 1 Dalian YifangDalian Yifang   
12:35 Chongqing LifanChongqing Lifan 1 Hebei CFFCHebei CFFC   
12:35 Guangzhou EvergrandeGuangzhou Evergrande 1 Beijing RenheBeijing Renhe   
12:35 Shanghai ShenhuaShanghai Shenhua 1 Tianjin QuanjianTianjin Quanjian   
12:35 Shandong LunengShandong Luneng 1 Tianjin TedaTianjin Teda   
Colombia Primera A
Colombia Primera A
21:15 Jaguares de CordobaJaguares de Cordoba 2 Independiente MedellinIndependiente Medellin   
23:30 Atletico BucaramangaAtletico Bucaramanga 1 Boyaca ChicoBoyaca Chico   
Croatia 1.HNL
Croatia 1.HNL
14:00 NK RudesNK Rudes 2 NK OsijekNK Osijek   
16:30 Istra 1961Istra 1961 2 Dinamo ZagrebDinamo Zagreb   
Cyprus Division 1
Cyprus Division 1
15:00 Enosis ParalimniEnosis Paralimni 2 Anorthosis FamagustaAnorthosis Famagusta   
16:00 Apollon LimassolApollon Limassol 1 Ermis AradippouErmis Aradippou   
17:00 AEK LarnacaAEK Larnaca 1 Doxa KatokopiasDoxa Katokopias   
Czech Republic 2. Liga
Czech Republic 2. Liga
09:15 TrinecTrinec 1 MFK ChrudimMFK Chrudim   
14:30 SK ProstejovSK Prostejov 1 MFK VitkoviceMFK Vitkovice   
Czech Republic First League
Czech Republic First League
14:00 Sigma OlomoucSigma Olomouc 1 FC Fastav ZlínFC Fastav Zlín   
16:00 FK PribramFK Pribram 2 FK Baumit JablonecFK Baumit Jablonec   
16:00 Banik OstravaBanik Ostrava 1 MFK KarvinaMFK Karvina   
16:00 SlovackoSlovacko 1 FK TepliceFK Teplice   
Denmark Superligaen
Denmark Superligaen
15:00 FC NordsjaellandFC Nordsjaelland 2 MidtjyllandMidtjylland   
Ecuador Campeonato Nacional
Ecuador Campeonato Nacional
01:15 El NacionalEl Nacional 2 Universidad Catolica del EcuadorUniversidad Catolica del Ecuador   
22:00 Guayaquil CityGuayaquil City 2 Barcelona GuayaquilBarcelona Guayaquil   
Egypt Division 1
Egypt Division 1
18:00 Al Ittihad Al SakandaryAl Ittihad Al Sakandary 1 PetrojetPetrojet   
England Championship
England Championship
12:00 BlackburnBlackburn 2 LeedsLeeds   
15:00 BrentfordBrentford 1 Bristol CityBristol City   
15:00 Aston VillaAston Villa 1 SwanseaSwansea   
15:00 HullHull X PrestonPreston   
15:00 IpswichIpswich X QPRQPR   
15:00 Nottm ForestNottm Forest 1 NorwichNorwich   
15:00 RotherhamRotherham 1 BoltonBolton   
15:00 StokeStoke 1 BirminghamBirmingham   
15:00 WiganWigan 2 West BromWest Brom   
15:00 ReadingReading 2 MillwallMillwall   
17:30 DerbyDerby X Sheff UtdSheff Utd   
England League 1
England League 1
15:00 BlackpoolBlackpool 1 AFC WimbledonAFC Wimbledon   
15:00 BradfordBradford 2 RochdaleRochdale   
15:00 Bristol RoversBristol Rovers 1 Oxford UtdOxford Utd   
15:00 CharltonCharlton 2 BarnsleyBarnsley   
15:00 DoncasterDoncaster 1 GillinghamGillingham   
15:00 LutonLuton 1 WalsallWalsall   
15:00 PeterboroughPeterborough 1 Accrington StanleyAccrington Stanley   
15:00 PlymouthPlymouth 2 Burton AlbionBurton Albion   
15:00 PortsmouthPortsmouth 1 Fleetwood TownFleetwood Town   
15:00 ShrewsburyShrewsbury 2 SunderlandSunderland   
15:00 SouthendSouthend 1 CoventryCoventry   
15:00 WycombeWycombe 1 ScunthorpeScunthorpe   
England Premier League
England Premier League
12:30 ChelseaChelsea 1 Man UtdMan Utd   
15:00 BournemouthBournemouth 1 SouthamptonSouthampton   
15:00 CardiffCardiff 1 FulhamFulham   
15:00 Man CityMan City 1 BurnleyBurnley   
15:00 NewcastleNewcastle 1 BrightonBrighton   
15:00 West HamWest Ham 2 TottenhamTottenham   
15:00 WolverhamptonWolverhampton 1 WatfordWatford   
17:30 HuddersfieldHuddersfield 2 LiverpoolLiverpool   
Finland Division 1
Finland Division 1
12:00 HIFKHIFK 1 KPVKPV   
12:00 JJKJJK X AC KajaaniAC Kajaani   
12:00 EIFEIF 2 AC OuluAC Oulu   
12:00 KTPKTP 2 FF JaroFF Jaro   
12:00 FC HakaFC Haka 1 Klubi-04Klubi-04   
France Ligue 1
France Ligue 1
16:00 PSGPSG 1 AmiensAmiens   
19:00 CaenCaen 1 GuingampGuingamp   
19:00 DijonDijon 2 LilleLille   
19:00 NantesNantes 1 ToulouseToulouse   
19:00 ReimsReims 1 AngersAngers   
19:00 StrasbourgStrasbourg 1 MonacoMonaco   
France Ligue 2
France Ligue 2
14:00 BrestBrest 1 LorientLorient   
Germany 3.Liga
Germany 3.Liga
13:00 KaiserslauternKaiserslautern 1 KFC Uerdingen 05KFC Uerdingen 05   
13:00 Hallescher FCHallescher FC 1 UnterhachingUnterhaching   
13:00 SG Sonnenhof GrossaspachSG Sonnenhof Grossaspach 1 SV MeppenSV Meppen   
13:00 1860 Munich1860 Munich 1 Eintracht BraunschweigEintracht Braunschweig   
13:00 Sportfreunde LotteSportfreunde Lotte 2 VfL OsnabruckVfL Osnabruck   
13:00 Fortuna CologneFortuna Cologne 1 CottbusCottbus   
Germany Bundesliga I
Germany Bundesliga I
14:30 Bayer LeverkusenBayer Leverkusen 1 Hannover 96Hannover 96   
14:30 VfB StuttgartVfB Stuttgart 2 Borussia DortmundBorussia Dortmund   
14:30 AugsburgAugsburg 2 RB LeipzigRB Leipzig   
14:30 WolfsburgWolfsburg 2 Bayern MunichBayern Munich   
14:30 NurnbergNurnberg 2 TSG HoffenheimTSG Hoffenheim   
17:30 SchalkeSchalke 1 Werder BremenWerder Bremen   
Germany Bundesliga II
Germany Bundesliga II
12:00 Holstein KielHolstein Kiel 2 CologneCologne   
12:00 Arminia BielefeldArminia Bielefeld 1 Greuther FurthGreuther Furth   
12:00 HeidenheimHeidenheim 1 MagdeburgMagdeburg   
Greece Super League
Greece Super League
14:00 PanathinaikosPanathinaikos 1 PanioniosPanionios   
16:15 GianninaGiannina 1 PanetolikosPanetolikos   
17:00 Apollon SmyrnisApollon Smyrnis 2 AEK AthensAEK Athens   
18:30 LarissaLarissa 1 LamiaLamia   
Holland Eredivisie
Holland Eredivisie
17:30 PSVPSV 1 FC EmmenFC Emmen   
17:30 ExcelsiorExcelsior 2 VitesseVitesse   
19:45 HeerenveenHeerenveen 2 AjaxAjax   
19:45 FC UtrechtFC Utrecht X AZAZ   
Hungary NB I
Hungary NB I
16:00 Kisvarda FCKisvarda FC 1 Mezokovesd ZsoryMezokovesd Zsory   
16:00 Szombathelyi HaladasSzombathelyi Haladas 2 MOL Vidi FCMOL Vidi FC   
16:00 MTK BudapestMTK Budapest 1 Budapest HonvedBudapest Honved   
16:00 Diosgyori VTKDiosgyori VTK 2 UjpestUjpest   
16:00 Debreceni VSCDebreceni VSC 1 Paksi SePaksi Se   
18:30 Puskas AcademyPuskas Academy 2 Ferencvarosi TCFerencvarosi TC   
India Super League
India Super League
15:00 Kerala BlastersKerala Blasters 1 Delhi DynamosDelhi Dynamos   
Israel Premier League
Israel Premier League
15:00 Maccabi Tel AvivMaccabi Tel Aviv 1 Hapoel HaderaHapoel Hadera   
17:00 Hapoel Ironi Kiryat ShmonaHapoel Ironi Kiryat Shmona 1 Hapoel HaifaHapoel Haifa   
17:15 Bnei Yehuda Tel AvivBnei Yehuda Tel Aviv 1 Hapoel Tel-AvivHapoel Tel-Aviv   
18:30 Hapoel Beer ShevaHapoel Beer Sheva 1 Hapoel RaananaHapoel Raanana   
Italy Serie A
Italy Serie A
14:00 RomaRoma 1 SpalSpal   
17:00 JuventusJuventus 1 GenoaGenoa   
19:30 UdineseUdinese 2 NapoliNapoli   
Italy Serie B
Italy Serie B
14:00 AscoliAscoli 1 CarpiCarpi   
14:00 CittadellaCittadella 1 BresciaBrescia   
14:00 CosenzaCosenza X FoggiaFoggia   
17:00 CrotoneCrotone 1 PadovaPadova   
Japan J-League
Japan J-League
06:00 Vegalta SendaiVegalta Sendai 1 Sagan TosuSagan Tosu   
06:00 Shimizu S-PulseShimizu S-Pulse 2 Sanfrecce HiroshimaSanfrecce Hiroshima   
07:00 Gamba OsakaGamba Osaka X Yokohama F-MarinosYokohama F-Marinos   
08:00 Urawa Red DiamondsUrawa Red Diamonds 1 Kashima AntlersKashima Antlers   
08:00 Shonan BellmareShonan Bellmare 1 Consadole SapporoConsadole Sapporo   
11:00 FC TokyoFC Tokyo 1 Cerezo OsakaCerezo Osaka   
11:00 Kawasaki FrontaleKawasaki Frontale 1 Vissel KobeVissel Kobe   
Japan J2-League
Japan J2-League
07:00 Kyoto Sanga FCKyoto Sanga FC 2 Albirex NiigataAlbirex Niigata   
Latvia Virsliga
Latvia Virsliga
11:00 Riga FCRiga FC 1 FK JelgavaFK Jelgava   
13:00 FK VentspilsFK Ventspils 1 FK SpartaksFK Spartaks   
15:00 FK LiepajaFK Liepaja 1 Metta/LUMetta/LU   
Mexico Apertura
Mexico Apertura
03:00 AtlasAtlas 1 VeracruzVeracruz   
23:00 QueretaroQueretaro 2 Cruz AzulCruz Azul   
Morocco GNF 1
Morocco GNF 1
16:00 OC KhourigbaOC Khourigba 2 Raja CasablancaRaja Casablanca   
18:00 Kawkab MarrakechKawkab Marrakech 2 Difaa El JadidaDifaa El Jadida   
20:00 Ittihad TangerIttihad Tanger 1 Chabab Rif HoceimaChabab Rif Hoceima   
Northern Ireland Premier
Northern Ireland Premier
15:00 ArdsArds 2 LinfieldLinfield   
15:00 Ballymena UtdBallymena Utd 1 Dungannon SwiftsDungannon Swifts   
15:00 CliftonvilleCliftonville 1 Warrenpoint TownWarrenpoint Town   
15:00 ColeraineColeraine X CrusadersCrusaders   
15:00 GlentoranGlentoran 2 GlenavonGlenavon   
Norway Eliteserien
Norway Eliteserien
14:30 MoldeMolde 1 SarpsborgSarpsborg   
17:00 SandefjordSandefjord 2 StromsgodsetStromsgodset   
Paraguay Division Profesional
Paraguay Division Profesional
22:00 Club General DiazClub General Diaz 1 Deportivo SantaníDeportivo Santaní   
Peru Primera Division
Peru Primera Division
02:00 Sport HuancayoSport Huancayo 1 Ayacucho FCAyacucho FC   
19:00 Deportivo BinacionalDeportivo Binacional 1 Universitario de DeportesUniversitario de Deportes   
21:30 Real GarcilasoReal Garcilaso 1 Unión ComercioUnión Comercio   
23:45 Sport RosarioSport Rosario 1 Deportivo San MartinDeportivo San Martin   
Poland Ekstraklasa
Poland Ekstraklasa
14:30 Zaglebie SosnowiecZaglebie Sosnowiec 1 Miedz LegnicaMiedz Legnica   
17:00 Slask WroclawSlask Wroclaw 1 Arka GdyniaArka Gdynia   
19:30 Lech PoznanLech Poznan 1 Korona KielceKorona Kielce   
Poland I Liga
Poland I Liga
14:00 LKS LodzLKS Lodz 1 GKS JastrzebieGKS Jastrzebie   
14:30 Stomil OlsztynStomil Olsztyn 1 MKS Puszcza NiepolomiceMKS Puszcza Niepolomice   
15:00 Bytovia BytowBytovia Bytow 1 Odra OpoleOdra Opole   
16:45 GKS Tychy 71GKS Tychy 71 2 Rakow CzestochowaRakow Czestochowa   
17:00 Podbeskidzie Bielsko BialaPodbeskidzie Bielsko Biala 1 Chojniczanka ChojniceChojniczanka Chojnice   
Portugal Cup
Portugal Cup
15:00 ValencianoValenciano 2 GuimaraesGuimaraes   
15:00 Cova de PiedadeCova de Piedade 2 PortimonensePortimonense   
15:00 AmoraAmora 2 BelenensesBelenenses   
16:00 SC EspinhoSC Espinho 2 Academico ViseuAcademico Viseu   
20:45 LouresLoures 2 SportingSporting   
Romania Liga I
Romania Liga I
14:00 AFC HermannstadtAFC Hermannstadt 2 Astra GiurgiuAstra Giurgiu   
19:00 Viitorul ConstantaViitorul Constanta 1 ACS SepsiACS Sepsi   
Romania Liga II
Romania Liga II
09:00 ACS Poli TimisoaraACS Poli Timisoara 2 ASU Politehnica TimisoaraASU Politehnica Timisoara   
09:00 UTA AradUTA Arad 2 Acs EnergeticianulAcs Energeticianul   
09:00 BalotestiBalotesti 2 Pandurii Targu JiuPandurii Targu Jiu   
09:00 CS MioveniCS Mioveni 1 CS Luceafarul OradeaCS Luceafarul Oradea   
09:00 Sportul SnagovSportul Snagov 1 Metaloglobus BucurestiMetaloglobus Bucuresti   
10:00 FC Academica ClinceniFC Academica Clinceni 1 Chindia TargovisteChindia Targoviste   
Russia Division 1
Russia Division 1
12:30 Spartak Moscow IISpartak Moscow II 1 ChertanovoChertanovo   
13:00 Shinnik YaroslavlShinnik Yaroslavl 1 Luch-Energiya VladivostokLuch-Energiya Vladivostok   
14:00 Avangard KurskAvangard Kursk 1 TomskTomsk   
14:00 Fakel VoronezhFakel Voronezh 2 FK TambovFK Tambov   
14:00 FK KhimkiFK Khimki 1 FK TyumenFK Tyumen   
14:00 Rotor VolgogradRotor Volgograd 1 Mordovia SaranskMordovia Saransk   
14:00 FC Olimpiyets Nizhny NovgorodFC Olimpiyets Nizhny Novgorod 1 FK ArmavirFK Armavir   
15:00 PFC SochiPFC Sochi 1 Sibir NovosibirskSibir Novosibirsk   
15:00 Zenit St Petersburg IIZenit St Petersburg II 2 SKA Energia KhabarovskSKA Energia Khabarovsk   
15:00 Baltika KaliningradBaltika Kaliningrad 1 Krasnodar IIKrasnodar II   
Russia Premier League
Russia Premier League
09:30 FC OrenburgFC Orenburg 1 FK YeniseyFK Yenisey   
12:00 UralUral 1 Krylia SovetovKrylia Sovetov   
14:30 FC UfaFC Ufa 2 Rubin KazanRubin Kazan   
Saudi Arabia Premier League
Saudi Arabia Premier League
15:50 Al Ittifaq DammamAl Ittifaq Dammam 2 Al Ahli JeddahAl Ahli Jeddah   
17:45 Al Shabab RiyadhAl Shabab Riyadh 2 Al Hilal RiyadhAl Hilal Riyadh   
Scotland Championship
Scotland Championship
15:00 AlloaAlloa 2 PartickPartick   
15:00 MortonMorton 1 FalkirkFalkirk   
15:00 Dundee UtdDundee Utd 1 Inverness CTInverness CT   
15:00 DunfermlineDunfermline 1 Queen of SouthQueen of South   
15:00 Ross CountyRoss County 1 AyrAyr   
Scotland FA Cup
Scotland FA Cup
15:00 AlbionAlbion 1 Formartine UnitedFormartine United   
15:00 BeithBeith X Linlithgow RoseLinlithgow Rose   
15:00 BerwickBerwick 1 Gretna 2008Gretna 2008   
15:00 BroraBrora 1 ColdstreamColdstream   
15:00 Cove RangersCove Rangers 1 AuchinleckAuchinleck   
15:00 CowdenbeathCowdenbeath 2 ClydeClyde   
15:00 Cumbernauld ColtsCumbernauld Colts 1 BSC GlasgowBSC Glasgow   
15:00 DeveronvaleDeveronvale 1 Stirling UnivStirling Univ   
15:00 East KilbrideEast Kilbride 1 SpartansSpartans   
15:00 Edinburgh CityEdinburgh City 1 Civil Service StrollersCivil Service Strollers   
15:00 Edusport AcademyEdusport Academy 2 FraserburghFraserburgh   
15:00 ElginElgin 1 Whitehill WelfareWhitehill Welfare   
15:00 Gala FairydeanGala Fairydean X East StirlingEast Stirling   
15:00 PeterheadPeterhead 1 Kelty HeartsKelty Hearts   
15:00 RothesRothes 2 Annan AthleticAnnan Athletic   
15:00 StirlingStirling 1 Queens ParkQueens Park   
Scotland Premiership
Scotland Premiership
15:00 CelticCeltic 1 HibernianHibernian   
15:00 MotherwellMotherwell 1 St JohnstoneSt Johnstone   
15:00 LivingstonLivingston 1 DundeeDundee   
15:00 St MirrenSt Mirren 2 KilmarnockKilmarnock   
15:00 HeartsHearts 1 AberdeenAberdeen   
Serbia Super Liga
Serbia Super Liga
15:00 FK VozdovacFK Vozdovac 1 Mladost LucaniMladost Lucani   
18:00 FK Proleter Novi SadFK Proleter Novi Sad 1 FK Macva SabacFK Macva Sabac   
18:00 Red Star BelgradeRed Star Belgrade 1 Rad BelgradeRad Belgrade   
18:00 Radnicki NisRadnicki Nis 1 FK ZemunFK Zemun   
18:00 FK NapredakFK Napredak 1 FK Radnik SurdulicaFK Radnik Surdulica   
Slovakia Super Liga
Slovakia Super Liga
12:45 Spartak TrnavaSpartak Trnava 1 FK SenicaFK Senica   
16:00 FK SeredFK Sered 2 MFK RuzomberokMFK Ruzomberok   
16:00 AS TrencinAS Trencin 1 FC NitraFC Nitra   
16:00 MSK ZilinaMSK Zilina 1 MFK Zemplin MichalovceMFK Zemplin Michalovce   
16:00 Dunajska StredaDunajska Streda 1 ZP Sport PodbrezovaZP Sport Podbrezova   
16:00 Slovan BratislavaSlovan Bratislava 1 FC Vion Zlate MoravceFC Vion Zlate Moravce   
Slovenia Prva Liga
Slovenia Prva Liga
13:00 NS MuraNS Mura 1 NK Rudar VelenjeNK Rudar Velenje   
15:00 ND GoricaND Gorica 2 NK MariborNK Maribor   
17:00 Aluminij KidricevoAluminij Kidricevo 2 NK DomzaleNK Domzale   
South Korea K-League 1
South Korea K-League 1
06:00 Jeonbuk MotorsJeonbuk Motors 1 Incheon UtdIncheon Utd   
06:00 Suwon BluewingsSuwon Bluewings 1 Pohang SteelersPohang Steelers   
06:00 Jeju UnitedJeju United 1 FC SeoulFC Seoul   
06:00 Ulsan HyundaiUlsan Hyundai 1 Gangwon FCGangwon FC   
06:00 Daegu FCDaegu FC 1 Jeonnam DragonsJeonnam Dragons   
06:00 Gyeongnam FCGyeongnam FC 1 Sangju SangmuSangju Sangmu   
Spain Primera Liga
Spain Primera Liga
12:00 Real MadridReal Madrid 1 LevanteLevante   
15:15 ValenciaValencia 1 LeganesLeganes   
17:30 VillarrealVillarreal 2 Atletico MadridAtletico Madrid   
19:45 BarcelonaBarcelona 1 SevillaSevilla   
Spain Segunda
Spain Segunda
15:00 OviedoOviedo 1 OsasunaOsasuna   
17:00 AlcorconAlcorcon 1 GranadaGranada   
17:00 Las PalmasLas Palmas 1 NumanciaNumancia   
19:00 CordobaCordoba 2 Deportivo La CorunaDeportivo La Coruna   
Sweden Allsvenskan
Sweden Allsvenskan
12:00 Malmo FFMalmo FF 1 HammarbyHammarby   
15:00 Dalkurd FFDalkurd FF 2 Orebro SKOrebro SK   
Sweden Superettan
Sweden Superettan
15:00 DegerforsDegerfors 1 Osters IFOsters IF   
15:00 GAISGAIS 1 Landskrona BoISLandskrona BoIS   
Switzerland Challenge League
Switzerland Challenge League
16:00 Lausanne SportsLausanne Sports 1 FC SchaffhausenFC Schaffhausen   
17:00 FC Rapperswil-JonaFC Rapperswil-Jona 1 KriensKriens   
18:00 ServetteServette 1 AarauAarau   
Switzerland Super League
Switzerland Super League
18:00 LucerneLucerne 1 FC ThunFC Thun   
18:00 FC ZurichFC Zurich 2 Young BoysYoung Boys   
Turkey 1 Lig
Turkey 1 Lig
12:00 GenclerbirligiGenclerbirligi 1 AdanasporAdanaspor   
17:30 BalikesirsporBalikesirspor 2 BolusporBoluspor   
17:30 Gazisehir Gaziantep FKGazisehir Gaziantep FK 1 UmraniyesporUmraniyespor   
Turkey Super Lig
Turkey Super Lig
11:30 KasimpasaKasimpasa 1 Akhisar BelediyeAkhisar Belediye   
14:00 Istanbul BasaksehirIstanbul Basaksehir 1 KayserisporKayserispor   
17:00 SivassporSivasspor 2 FenerbahceFenerbahce   
UAE Cup
UAE Cup
14:00 Hatta DubaiHatta Dubai 1 Al ThaidAl Thaid   
16:15 Al TaawonAl Taawon 2 Al UroobaAl Urooba   
UAE Premier League
UAE Premier League
14:00 Sharjah SCCSharjah SCC 1 Ajman SCCAjman SCC   
14:05 Al Wahda Abu DhabiAl Wahda Abu Dhabi 1 Al Dhafra SCCAl Dhafra SCC   
16:45 Al Ain SCCAl Ain SCC 1 Al Jazira SCAl Jazira SC   
Ukraine Vyscha Liga
Ukraine Vyscha Liga
12:00 FC MariupolFC Mariupol 2 ZoryaZorya   
15:00 Vorskla PoltavaVorskla Poltava 2 Dynamo KievDynamo Kiev   
Uruguay Clausura
Uruguay Clausura
19:00 Nacional De FootballNacional De Football 1 PenarolPenarol   
Wales Premier League
Wales Premier League
14:30 CarmarthenCarmarthen 2 Bala TownBala Town   
14:30 Cefn DruidsCefn Druids 1 Cardiff Met UniCardiff Met Uni   
14:30 LlandudnoLlandudno 1 AberystwythAberystwyth   
19:30 T.N.S.T.N.S. 1 Connahs QuayConnahs Quay   
ibracadabra31 | Prediction
28068

View Profile 2018-10-20

Club America  Club America
vs
Tijuana Tijuana


ibracadabra31 | Prediction
28068

View Profile 2018-10-20

Universidad Catolica  Universidad Catolica
vs
Universidad de Concepcion Universidad de Concepcion


Highscore | Prediction
41148

View Profile 2018-10-20

T.N.S. T.N.S.
vs
Connahs Quay Connahs Quay


Highscore | Prediction
41148

View Profile 2018-10-20

Loures Loures
vs
Sporting Sporting


Highscore | Prediction
41148

View Profile 2018-10-20

Udinese Udinese
vs
Napoli Napoli


Highscore | Prediction
41148

View Profile 2018-10-20

Nantes Nantes
vs
Toulouse Toulouse


Highscore | Prediction
41148

View Profile 2018-10-20

Dijon Dijon
vs
Lille Lille


Highscore | Prediction
41148

View Profile 2018-10-20

Caen Caen
vs
Guingamp Guingamp


Highscore | Prediction
41148

View Profile 2018-10-20

Atletico Bucaramanga Atletico Bucaramanga
vs
Boyaca Chico Boyaca Chico


Bruno Coradi | Prediction
41945

View Profile 2018-10-20

Loures Loures
vs
Sporting Sporting


Bruno Coradi | Prediction
41945

View Profile 2018-10-20

Huddersfield Huddersfield
vs
Liverpool Liverpool


Bruno Coradi | Prediction
41945

View Profile 2018-10-20

Fortaleza EC Fortaleza EC
vs
Paysandu Paysandu


Bruno Coradi | Prediction
41945

View Profile 2018-10-20

Boa Boa
vs
Guarani SP Guarani SP


Bruno Coradi | Prediction
41945

View Profile 2018-10-20

Vila Nova Vila Nova
vs
EC Juventude EC Juventude


Bruno Coradi | Prediction
41945

View Profile 2018-10-20

Avai Avai
vs
Oeste Oeste


Bravo7 | Prediction
41696

View Profile 2018-10-20

KV Oostende KV Oostende
vs
Gent Gent


Bravo7 | Prediction
41696

View Profile 2018-10-20

Anderlecht Anderlecht
vs
Cercle Brugge Cercle Brugge